PGD Cerkno, Goriška c. 5, 5282 Cerkno

112 info@pgd-cerkno.si

PGD Cerkno smo tudi letos v sodelovanju z društvi GZ Cerkno na katerih teritoriju poteka trasa vsakoletnih taktičnih vaj organizirali že sedme vaje. Letošnje vaje so potekale prvo soboto (5.10.2019) v mesecu oktobru, ki je vsem poznan tudi kot mesec požarne varnosti.

Včeraj v soboto 28.9. se je devet članov našega društva udeležilo skupnih vaj s PGD Idrija, ki je kot GEŠP (gasilska enota širšega pomena) odgovorna za posredovanje ob nesrečah v prometu ter nesrečah z nevarnimi snovmi na območju občine Cerkno. Tematika skupnih vaj so bile prav prometne nesreče, saj bo PGD Cerkno v prihodnjih dneh, glede na meddruštveni sporazum, skupaj z GEŠP PGD Idrija pričelo izvažati tudi na intervencije na območju občine Cerkno, ki so sicer v pristojnosti GEŠP.

V soboto smo imeli redne mesečne vaje. Spoznavali smo uporabo in delo z lestvami, ki jih imamo v društvu. Razdeljeni na tri točke smo opravili vaje s trodelnimi, stikalnimi in kljukastimi lestvami.

V torek, 24. septembra so v Osnovni šoli Cerkno izpeljali tehniški dan za šestošolce. Cerkljanskim šestošolcem so se letos pridruržili njihovi vrstniki z osnovnih šol Spodnja Idrija, Idrija in Črni Vrh. Tehniški dan je bil v znamenju prometa in prometne varnosti. Pri izvedbi poučnih delavnic so sodelovali policisti s Policijske postaje Idrije, zdravstveno osebje ZD Idrija, Gorska reševalna služba, predstavniki Avto moto zveze Slovenije, z odlično ohranjenim starodobnim vozilom pa se nam je predstavilo tudi cerkljansko društvo šoferjev in avtomehanikov. Svoja znanja in opremo je učencem predstavilo tudi PGD Cerkno in demonstriralo primer reševanja ponesrečenca v prometni nesreči.

Vir: O.Š. Cerkno

V dopoldnevu smo bili na obisku v vrtcu Petra Klepca. Izvedli smo vsakoletno evakuacijo. Predpostavleno je bilo, da je zagorelo v prvem nadstropju, pri čemer je en oddelek ostal ujet v učilnici. Gasilci smo z lestvami rešili vse, ki se jim ni uspelo evakuirati. Na koncu smo pregledali celoten objekt in predstavili našo opremo najmlajšim.

Sponzorji gasilske veselice 2019

base-logo