100 let gasilstva v Cerknem

100 let PGD CerknoProstovoljno gasilsko društvo Cerkno v letošnjem letu praznuje častitljiv jubilej, 100 letnico neprekinjenega delovanja. Člani PGD Cerkno bomo v ta namen organizirali še dva dogodka in sicer prvega v soboto, 10. julija ob 17. uri na Glavnem trgu v Cerknem, kjer se vam bo predstavilo celotno društvo, od naših najmlajših pa tja do starejših, katerim lahko pripisujemo ogromne zasluge za kvalitetno in učinkovito zagotavljanje požarne varnosti v Cerknem in širši okolici. Operativna enota pa bo tokrat prikazala nekoliko drugčno vajo in sicer gre za postavitev "pahljače", ki jo izvedemo s pomočjo lestev. Ta vaja predstavlja usklajenost moštva ter medsebojno zaupanje. Glavni dogodek pa bo v soboto 17.7. pravtako ob 17. uri na Glavnem trgu v Cerknem. Tekom uradnega programa slavnostne proslave bomo tudi blagoslovili in prevzeli v operativno uporabo novo avtocisterno AC 16/70, nekaterim našim članom bomo podelili najvišja priznanja in odlikovanja. Vse zbrane pa bo nagovorila tudi ministrica za obrambo Republike Slovenije dr. Ljubica Jelušič. Po zaključku uradnega dela bomo z gasilsko veselico nadaljevali pred Hotelom Cerkno, kjer bo zabava z Ansamblom Karavanke in bogatim srečelovom.

 

Vabi PGD Cerkno,

Zadnji dogodki v občini

Feed URL not supported or can not load it.