PGD Cerkno, Goriška c. 5, 5282 Cerkno

112 info@pgd-cerkno.si

Mesec oktober, mesec požarne varnosti, je za gasilce zelo dejaven mesec. Poleg vseh predvidenih vaj in aktivnosti, pridejo tudi tisti nepredvideni dogodki. In letošnji, še ne končan, je eden takih. Predstavljamo vam samo delček dogajanja v tem zaenkrat še toplem vinotoku. Naš mesec oktober je dobil ime po latinski besedi za osem (octo), saj je bil po starem rimskem koledarju to osmi mesec.

5.10.19 - Gasilsko taktične vaje gasilske zveze Cerkno kjer je sodelovalo 21 gasilcev PGD Cerkno.

7.10.19 - Odklepanje stanovanja zaradi pokvarjene ključavnice.

8.10.19 - Požar v mizarski delavnici.

12.10.19 - Dan odprtih vrat PGD Cerkno. Pridružili ste se nam lahko na glavnem trgu.

13.10.19 - Sodelovanje na vajah gasilskih enot PGD Plužnje in PGD Gorje Poče Trebenče.

16.10.19 - Odklepanje vozila zaradi pozabljenih ključev v vozilu.

17.10.19 - Obžagovanje lip pri stari Eti.

18.10.19 - Črpanje vode iz zaklonišča.

19.10.19 - Skupna vaja reševalnih služb, prometna nesreča na "Keltiki" pri naselju Travnik.

20.10.19 - Odklepanje garaže zaradi pokvarjene ključavnice.

Ob letošnji temi požarne varnosti pa še enkrat, v večstanovanjskih stavbah za požarno varnost skrbimo vsi!

Vaši gasilci PGD Cerkno.

Včeraj v soboto 14.9. smo v društvu pripravili interno otvoritev prenovljenih prostorov gasilskega doma Cerkno. Prireditve so se poleg članov društva udeležili tudi predstavniki ostalih društev GZ Cerkno, poveljnik in predsednik GZ Cerkno ter župan g. Gašper Uršič.

Danes je devet operativnih članov PGD Cerkno zaključilo tečaj za vodjo skupine in tako pridobilo tudi čin višjega gasilca. Po obsežnem tečaju, ki je bil organiziran in izpeljan v GZ Cerkno in zajema vse ključne nadgradnje operativnega gasilca za vodenje skupine, so danes z zaključnim praktičnim izpitom dokazali, da so pridobili ustrezno znanje in veščine.

Vodstvo PGD Cerkno in ostali člani jim čestitamo!

Za nami je osma izvedba tombole. Tokrat smo prodali največ kartic do sedaj, to je 4931 tombolskih kartic. Podelili smo 7 tombolskih nagrad in 20 činkvin oz. peterk v skupni vrednosti 16.281,98 €. Da smo lahko vse skupaj organizirali in verjamemo, da tudi odlično izpeljali je sodelovalo preko 90 članov društva ter drugih prostovoljcev, ki nam vsa leta pomagajo oz. pomagate. Zahvaliti se moramo tudi vsem donatorjem in sponzorjem ter vsem, ki ste prispevali za srečelov. Člani PGD Cerkno se trudimo tudi z izvedbo Tombole popestriti dogajanje v našem kraju, predvsem pa zbrati dovolj sredstev, da bomo lahko v letošnjem in prihodnjem letu pokrili stroške nakupa novega vozila GVC 16/15 za katerega bo razpis objavljen v prihodnjih dneh. Po zaključku žrebanja pa so za izvrstno muziko in zabavo posrkbeli Mladi Cerkljani in Ansambel Kvinta.

Iskrena hvala tudi vsem vam, dragi obiskovalci in obiskovalke, ki ste nas tudi letos množično obiskali in se skupaj z nami upamo veselili in zabavali.

Nekaj utrinkov iz letošnje tombole pa je v spodnji galeriji. O naslednji Tomboli pa bomo informacije podali v prihodnjih tednih.

Operativni gasilci PGD Cerkno smo prenovili prostore v našem gasilskem domu. Tako smo končali prvi del pri prenovi prostorov za operativne namene. Iz garaže smo preselili garderobe za več kot 50 naših operativnih članov. Uporabnejši, lepši in predvsem toplejši prostori v zimskem času. Hvala vsem, ki ste si vzeli čas za prenovo.

Sponzorji gasilske veselice 2019

base-logo