Pomaga nam:

ETA2

Sponzorji

Tudi v poletnih dneh smo bili aktivni. Izvedli smo dve redni mesečni vaji, na katerih smo se učili posredovanja ob delovni oziroma prometni nesreči ter pri nesreči z nevarnimi snovmi. Ponovili znanje vrvne tehnike, ravnanje z novim vozilom in armaturami za gašenje. Udeležili smo se tudi usposabljanja gašenja notranjih požarov modul A in B na Igu. V organizaciji PGD Postojna in ZD Postojna pa je potekal seminar na temo tehničnega reševanja s poudarkom na oskrbi in iznosu poškodovanih oseb v različnih situacijah. Gasilci smo se na Reki usposabljali za delo z muljno črpalko civilne zaščite.

Žal sta bila ta dva meseca zelo aktivna tudi kar se tiče intervencij. Posredovali smo na desetih, in sicer:

trikrat pri prometni nesreči;

enkrat pri delovni nesreči;

dvakrat pri nesreči z nevarnimi snovmi;

trikrat pri tehnični intervencij;

enkrat pa pomagali pri reanimaciji obolele osebe.

Letošnja tema meseca varstva pred požari ima naslov »Kdor za požarno varnost poskrbi, je v prostem času brez skrbi«.

Več informacij pa v zgibanki na tem naslovu.

Pisalo se je leto 1989, ko smo izvedeli za novico, da se Gasilsko društvo Izola odpravlja na Triglav z namenom, da izvede poseben podvig. Nameravali so namreč na vrhu Triglava izvesti vajo scala Italiana, ali po naše prosto stoječa lestev. To se je tudi zgodilo. leta 1989, so stvar tudi izpeljali. Koliko članov je štela odprava ni znano, vemo pa, da so se tega podviga udeležili tudi nekateri člani našega društva. Ta udeležba pa je rodila nove zamisli in ideje, ki so se stopnjevale in tako se je naš takratni poveljnik Marko Močnik navdušil za še večji podvig.

V začetku tedna smo v našem gasilskem domu dokončali še eno pomembo investicijo. Gasilci veliko poudarjamo pomen preventive in varnosti, kar je botrovalo, da najprej pričnemo pri svojem pragu. Ker je gasilski dom velik in se v njem nahaja veliko težko pridobljene, drage in pomembne opreme, smo se odločili za namestitev požarnega sistema. Vse senzorje in povezave smo gasilci namestili sami strokovno pomoč pa nam je nudilo podjetje Grams, ki se mu tudi lepo zahvaljujemo. Dom smo opremili s 30. ročnimi, dimnimi in temperaturnimi javljalniki. Investicijo smo pokrili iz lastnih sredstev. V nadaljevanju pa sledi še prenova zasilne razsvetljave.

V petek dopoldan, pred velikonočnimi prazniki, smo gasilci PGD Cerkno raznašali zaščitne maske. Gasilske enote, v gasilski
zvezi Cerkno, so vsaka na svojem operativnem območju nudile pomoč občinskemu štabu civilne zaščite pri razdelitvi zaščitnih
mask vsem občanom s stalnim in začasnim prebivališčem v Občini Cerkno.

Spoštovani občani in občanke!

Občina Cerkno in Štab CZ Cerkno je izdal odredbo o prepovedi uporabe odprtega ognja na prostem. Prosimo vas, da odredbo upoštevate in s tem preprečite nepotrebno obremenjevanje gasilskih enot na območju občine Cerkno.

Splošni podatki

TRR: SI56 0475 2000 0473 119