Pomaga nam:

ETA2

Sponzorji

Letošnja tema meseca varstva pred požari ima naslov »Kdor za požarno varnost poskrbi, je v prostem času brez skrbi«.

Več informacij pa v zgibanki na tem naslovu.

Pisalo se je leto 1989, ko smo izvedeli za novico, da se Gasilsko društvo Izola odpravlja na Triglav z namenom, da izvede poseben podvig. Nameravali so namreč na vrhu Triglava izvesti vajo scala Italiana, ali po naše prosto stoječa lestev. To se je tudi zgodilo. leta 1989, so stvar tudi izpeljali. Koliko članov je štela odprava ni znano, vemo pa, da so se tega podviga udeležili tudi nekateri člani našega društva. Ta udeležba pa je rodila nove zamisli in ideje, ki so se stopnjevale in tako se je naš takratni poveljnik Marko Močnik navdušil za še večji podvig.

V začetku tedna smo v našem gasilskem domu dokončali še eno pomembo investicijo. Gasilci veliko poudarjamo pomen preventive in varnosti, kar je botrovalo, da najprej pričnemo pri svojem pragu. Ker je gasilski dom velik in se v njem nahaja veliko težko pridobljene, drage in pomembne opreme, smo se odločili za namestitev požarnega sistema. Vse senzorje in povezave smo gasilci namestili sami strokovno pomoč pa nam je nudilo podjetje Grams, ki se mu tudi lepo zahvaljujemo. Dom smo opremili s 30. ročnimi, dimnimi in temperaturnimi javljalniki. Investicijo smo pokrili iz lastnih sredstev. V nadaljevanju pa sledi še prenova zasilne razsvetljave.

V petek dopoldan, pred velikonočnimi prazniki, smo gasilci PGD Cerkno raznašali zaščitne maske. Gasilske enote, v gasilski
zvezi Cerkno, so vsaka na svojem operativnem območju nudile pomoč občinskemu štabu civilne zaščite pri razdelitvi zaščitnih
mask vsem občanom s stalnim in začasnim prebivališčem v Občini Cerkno.

Spoštovani občani in občanke!

Občina Cerkno in Štab CZ Cerkno je izdal odredbo o prepovedi uporabe odprtega ognja na prostem. Prosimo vas, da odredbo upoštevate in s tem preprečite nepotrebno obremenjevanje gasilskih enot na območju občine Cerkno.

Mesec oktober, mesec požarne varnosti, je za gasilce zelo dejaven mesec. Poleg vseh predvidenih vaj in aktivnosti, pridejo tudi tisti nepredvideni dogodki. In letošnji, še ne končan, je eden takih. Predstavljamo vam samo delček dogajanja v tem zaenkrat še toplem vinotoku. Naš mesec oktober je dobil ime po latinski besedi za osem (octo), saj je bil po starem rimskem koledarju to osmi mesec.

5.10.19 - Gasilsko taktične vaje gasilske zveze Cerkno kjer je sodelovalo 21 gasilcev PGD Cerkno.

7.10.19 - Odklepanje stanovanja zaradi pokvarjene ključavnice.

8.10.19 - Požar v mizarski delavnici.

12.10.19 - Dan odprtih vrat PGD Cerkno. Pridružili ste se nam lahko na glavnem trgu.

13.10.19 - Sodelovanje na vajah gasilskih enot PGD Plužnje in PGD Gorje Poče Trebenče.

16.10.19 - Odklepanje vozila zaradi pozabljenih ključev v vozilu.

17.10.19 - Obžagovanje lip pri stari Eti.

18.10.19 - Črpanje vode iz zaklonišča.

19.10.19 - Skupna vaja reševalnih služb, prometna nesreča na "Keltiki" pri naselju Travnik.

20.10.19 - Odklepanje garaže zaradi pokvarjene ključavnice.

Ob letošnji temi požarne varnosti pa še enkrat, v večstanovanjskih stavbah za požarno varnost skrbimo vsi!

Vaši gasilci PGD Cerkno.

Splošni podatki