PGD Cerkno, Goriška c. 5, 5282 Cerkno

112 info@pgd-cerkno.si

23.3.2020 ob 9.08, smo gasilci PGD Cerkno na večstanovanjskem objektu v Cerknem pritrdili strešno kritino, katero so poškodovali močni sunki vetra.

13.3.20 ob 10.46 smo gasilci PGD Cerkno posredovali na lokalni cesti Reka - Bukovo v občini Cerkno, kjer smo poskrbeli za nevtralizacijo in čiščenje oljnega madeža na vozišču.

30.12.19 ob 23.01 je bila naša enota obveščena o pogrešani osebi. 24 cerkljanskih gasilcev, policija, vodnik s psom ter
domačini je pregledalo doberšen del območja od zadnjega videnja osebe. Zaradi nevarnega terena smo ob 2.10 uri iskanje
prekinili. Danes je ob 7. uri steklo nadaljevanje iskalne akcije. Vključenih je bilo preko 84 oseb različnih reševalnih
služb, od tega 47 gasilcev gasilske zveze Cerkno. V prvih jutranjih urah smo našli pogrešano osebo, ki ni kazala znakov
življenja. Zdravnica je na kraju potrdila smrt. Pokojno osebo smo prenesli do bližnje ceste, kjer jo je prevzela pogrebna služba.

Iskalno akcijo je naša enota zaključila ob 9.44 uri.

V torek ob 17.38 je na Mostaniški cesti v Cerknem, gorela vsebina zabojnika za zeleni odrez. Požar smo pogasili gasilci PGD Cerkno. Opozarjamo, da v komunalne zabojnike ne odlagate vročega pepela!

Danes ob 8.17 smo bili s strani ReCO Nova Gorica obveščeni da je prišlo do delovne nesreče na Gorenjski cesti v Cerknem. Na intervenciji so bile prisotni tudi iz PGD Idrija, NMP Idrija ter zdravnik ZP Cerkno. Iz naše enote je sodelovalo 15 članov s tremi vozili in opremo za posredovanje ob nesrečah z nevarnimi snovmi.
Ob prihodu na kraj nesreče se je izkazalo, da se je preko dovozne poti v strugo potoka Oresovka vanjo obrnil delovni stroj z njim pa tudi delavec, katerega so izpod vozila rešili sodelavci. Skupaj z PGD Idrija smo zavarovali kraj nesreče, obrnili vozilo na kolesa, nudili pomoč reševalcem in opravili pregled okolice zaradi morebitnega iztekanja goriva iz stroja.

Sponzorji gasilske veselice 2019

base-logo