PGD Cerkno, Goriška c. 5, 5282 Cerkno

112 info@pgd-cerkno.si

V nedeljo 19.7. ob 1.10 je na cesti Cerkno - Sovodenj pri Podlanišču v občini Cerkno osebni avto zapeljal s ceste in obstal ob bližnjem potoku. Posredovali smo gasilci PGD Idrija in PGD Cerkno, ki smo zavarovali kraj nesreče nudili pomoč poškodovani osebi do prihoda reševalcev NMP ZD Idrija, odklopili akumulator na vozilu in nudili pomoč vlečni službi pri izvleku vozila.

V torek 14.7.2 ob 17.48 smo prejeli poziv občanke iz kraja Straža za pomoč gasilcev pri obvladovanju požara v okolici stanovanjske hiše. Požar smo omejili in pogasili člani PGD Cerkno ob sodelovanju z lastniki.

5.5.2020 ob 17.54 uri smo bili obveščeni, da je večstanovanjski objekt zadimljen. Na kraju smo ugotovili, da je težava v večih stanovanjih zato smo prepovedali nadaljnje kurjenje. Ob meritvah je bila zmanjšana prisotnost ogljikovega monoksida zato smo opravili nadtlačno prezračevanje stopnišča in stanovanj. Kletne prostore smo prezračili z dimovlekom. Posredovalo je 13 gasilcev s tremi vozili.

14.7. ob 8.39 se je v Lazcu, krajan z manjšim traktorjem zgrmel po brežini in se huje poškodoval. Gasilci PGD Cerkno smo nudili pomoč idrijskim reševalcem NMP, ki so ga na kraju nesreče oskrbeli. Zavarovali smo mesto pristanka helikopterja Slovenske vojske z dežurno ekipo HNMP, ki so ponesrečenca odpeljali na zdravljenje v UKC Ljubljana. Manjši traktor smo postavili nazaj na kolesa.

Na velikonočni ponedeljek 13.4.20 ob 5.28. uri, smo bili gasilci PGD Cerkno in Bukovo Zakojca obveščeni o požaru v naravi.
Gorelo je podrastje v gozdu med vasjo Jesenica in razpotjem vrh ravni. Požar na območju enega hektarja je bil v dobri uri
pogašen. Na kraju so PGD Bukovo Zakojca vršili gasilsko stražo. Posredovalo je 38 gasilcev.

Gasilci iz Novakov in Cerknega smo bili v ponedeljek ob 8. in 30 minut obveščeni o požaru žagovine v silosu mizarske delavnice. Gasilci smo požar pogasili ter z IR kamero pregledali vse sisteme povezane s silosom. V nadaljevanju je bilo potrebno odstraniti vso žagovino, saj so se pojavljala posamezna žarišča v notranjosti silosa. Sodelovalo je 26 gasilcev s petimi vozili.

12.4.20 ob 20.45 so se v naselju Planina pri Cerknem, vnele saje v dimniku stanovanjskega objekta. Gasilci PGD Planina in Cerkno smo požar pogasili ter pregledali in očistili dimnik. Materialna škoda ni nastala.

30.5.20 ob 22.45 je voznik avtomobila zapeljal iz cestišča ter se poškodoval. Gasilci iz PGD Idrija ter PGD Cekno smo stabilizirali vozilo poškodovani osebi nudili prvo pomoč in ga prenesli do reševalnega vozila NMP Idrija.

Foto: Oleg Vidmar

23.3.2020 ob 9.08, smo gasilci PGD Cerkno na večstanovanjskem objektu v Cerknem pritrdili strešno kritino, katero so poškodovali močni sunki vetra.

base-logo