PGD Cerkno, Goriška c. 5, 5282 Cerkno

112 info@pgd-cerkno.si

30.12.19 ob 23.01 je bila naša enota obveščena o pogrešani osebi. 24 cerkljanskih gasilcev, policija, vodnik s psom ter
domačini je pregledalo doberšen del območja od zadnjega videnja osebe. Zaradi nevarnega terena smo ob 2.10 uri iskanje
prekinili. Danes je ob 7. uri steklo nadaljevanje iskalne akcije. Vključenih je bilo preko 84 oseb različnih reševalnih
služb, od tega 47 gasilcev gasilske zveze Cerkno. V prvih jutranjih urah smo našli pogrešano osebo, ki ni kazala znakov
življenja. Zdravnica je na kraju potrdila smrt. Pokojno osebo smo prenesli do bližnje ceste, kjer jo je prevzela pogrebna služba.

Iskalno akcijo je naša enota zaključila ob 9.44 uri.

Danes ob 8.17 smo bili s strani ReCO Nova Gorica obveščeni da je prišlo do delovne nesreče na Gorenjski cesti v Cerknem. Na intervenciji so bile prisotni tudi iz PGD Idrija, NMP Idrija ter zdravnik ZP Cerkno. Iz naše enote je sodelovalo 15 članov s tremi vozili in opremo za posredovanje ob nesrečah z nevarnimi snovmi.
Ob prihodu na kraj nesreče se je izkazalo, da se je preko dovozne poti v strugo potoka Oresovka vanjo obrnil delovni stroj z njim pa tudi delavec, katerega so izpod vozila rešili sodelavci. Skupaj z PGD Idrija smo zavarovali kraj nesreče, obrnili vozilo na kolesa, nudili pomoč reševalcem in opravili pregled okolice zaradi morebitnega iztekanja goriva iz stroja.

Ob 21.06 minuti smo bili obveščeni o prometni nesreči v Dolenjih Novakih. Skupaj, s PGD Idrija, smo poškodovani osebi nudili prvo pomoč in jo, preko vrvne tehnike, iz potoka prenesli do reševalnega vozila NMP Idrija.

Ob 15.55 je v Platiševi ulici v Cerknem predvidoma zaradi poškodovane vodovodne cevi voda zalila prostore objekta. Gasilca iz PGD Cerkno sta vodo izčrpala.

8.10. 2019 ob 02.10 smo prejeli poziv, da gori lesna delavnica v Novakih.

Sponzorji gasilske veselice 2019

base-logo