PGD Cerkno, Goriška c. 5, 5282 Cerkno

112 info@pgd-cerkno.si

Ob 15.55 je v Platiševi ulici v Cerknem predvidoma zaradi poškodovane vodovodne cevi voda zalila prostore objekta. Gasilca iz PGD Cerkno sta vodo izčrpala.

Ob 21.06 minuti smo bili obveščeni o prometni nesreči v Dolenjih Novakih. Skupaj, s PGD Idrija, smo poškodovani osebi nudili prvo pomoč in jo, preko vrvne tehnike, iz potoka prenesli do reševalnega vozila NMP Idrija.

V nedeljo, 1.9. smo bili poleg matičnega društva PGD Novaki pozvani na požar v naravi v Gorenjih Novakih. Ob prihodu na kraj dogodka smo ugotovili, da se je v gozdu na težje dostopnem terenu vnel štirikolesnik. Skupaj s člani PGD Novaki smo goreče vozilo pogasili in ostanke spravili do traktorske ceste. Voznik je utrpel lažje opekline, katere smo ustrezno oskrbeli. Na intervenciji smo posredovali s tremi vozili in 16 gasilci. V gasilskem domu je bilo v pripravljenosti še devet članov.

8.10. 2019 ob 02.10 smo prejeli poziv, da gori lesna delavnica v Novakih.

Ob 15:55 smo gasilci PGD Cerkno izvozili na Cerkljanski vrh, kjer smo nudili pomoč tujki, ki je med obračanjem na makadamski cesti zapeljala s cestišča in obtičala.

Sponzorji gasilske veselice 2019

base-logo